ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ – ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲକୁ ସ୍ୱାଗତ

ଗୀତ, ଭଜନ, ପୁରାଣ, ଏବଂ ମନ୍ତ୍ର ଗୀତ ପାଇଁ ମୋର ନାମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ହେଉଛି ହିନ୍ଦୀ, ଇଂରାଜୀ, ଗୁଜରାଟୀ, ପଞ୍ଜାବୀ, ଓଡିଶା, ବଙ୍ଗଳା, ମରାଠୀ, ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଭାଷାରେ ଗୀତ ପାଇଁ ଡାଉନଲୋଡ୍ ପାଇଁ ଏକ ଅଗ୍ରଣୀ ୱେବସାଇଟ୍ |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଓଡିଶା ଗାୟକ ୱିକି, ଜୀବନୀ, ଉଚ୍ଚତା, ଓଜନ, ବୟସ, ସ୍ୱାମୀ, ପରିବାର, ୱାଲପେପର, ଭଜନ, ଏବଂ ଅଧିକ |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଓଡିଶା ଗାୟକ ୱିକି, ଜୀବନୀ, ଉଚ୍ଚତା, ଓଜନ, ବୟସ, ସ୍ୱାମୀ, ପରିବାର, ୱାଲପେପର, ଭଜନ, ଏବଂ ଅଧିକ – ଓଡିଶାର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଗାୟକ ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତ ସୂଚନା | ତାଙ୍କ ପାରିବାରିକ ପୃଷ୍ଠଭୂମି, ସଙ୍ଗୀତ କ୍ୟାରିଅର୍, ଅନନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ, ଅଳ୍ପ ଜଣାଶୁଣା ତଥ୍ୟ, ବିରଳ ଫଟୋ, ସାକ୍ଷାତକାରର ଭିଡିଓ ଲିଙ୍କ୍, ଏବଂ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ସୃଷ୍ଟି, ଏବଂ ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ଲିଙ୍କ୍ ଠାରୁ ପରିଦର୍ଶକମାନେ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଏକ ଗଭୀର ସମୀକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ | । ସମସ୍ତ ଧାରାବାହିକରୁ ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ସୃଷ୍ଟି ଶୁଣିବାର ପରିଦର୍ଶକମାନେ ମଧ୍ୟ ବିକଳ୍ପ ପାଇଥାନ୍ତି |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତର ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଓଡିଆ ଗାୟକ। ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ କଟକରୁ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଅଧିକନ୍ତୁ, ଗୁରୁ ଶ୍ରୀ ଅଖିଲ କୁମାର ଲେଙ୍କାଙ୍କ ଦ୍ eight ାରା ସେ ଆଠ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଓଡ଼ିଶୀ, ଚାନ୍ଦା ଏବଂ ଚମ୍ପୁରେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ତାଲିମ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ପ ancest ତୃକ ଉତ୍ପତ୍ତି ନେମାଲା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଆସିଛି, ଯାହା ସନ୍ଥ ଅଚ୍ୟୁତାନନ୍ଦ ଦାସଙ୍କ divine ଶ୍ୱରୀୟ ଭୂମି ଅଟେ | ତେଣୁ, ସେ ସେମାନଙ୍କର ସାଂସ୍କୃତିକ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଭାବରେ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ହୋଇଗଲେ, ଧାର୍ମିକତା ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଭକ୍ତି ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ସ୍ନେହ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା | ସେ ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଦାଦା ବିଳମ୍ବିତ କାଶୀନାଥ ଦାସ ଏବଂ ସାନଭାଇ ଜେଜେ ଦାଶରଥୀ ଦାସଙ୍କଠାରୁ ପାରମ୍ପାରିକ ଜଗନ୍ନାଥ ଜନନା ଗାଇବା ଶିଖିଲେ। ଓଡିଆ ଭକ୍ତି ଗୀତ, ଓଡିଆ ପୁରାଣ, ଓଡିଆ ଭାଗବତ, ପାରମ୍ପାରିକ ଓଡିଆ ଭଜନ, ଆଧୁନିକ ଗୀତ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଗୀତରେ ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ଏକ ବଡ଼ ଅବଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି। 1992 ମସିହାରେ, ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ସୀତାରାମ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ,

ସେ ଓଡିଆ ସଂସ୍କୃତିର ଏକ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ, ବିରଳ, ପ୍ରାଚୀନ ଏବଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୁରାଣକୁ ପୁନର୍ଜୀବିତ କଲେ |

ଏହା ପରେ, ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ 1993 ରେ ଯାଆଁଳା ପୁତ୍ର ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଏବଂ ସାର୍ଥକ ନାମ ଦେଇଥିଲେ। ସେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଗାୟକମାନଙ୍କ ପରିବାରର ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ତାଙ୍କ ଘରର ସଂଗୀତ ଗୁରୁ ଯଥା କୁମାରୀ ନିରୋଜ ନାଲିନୀ କୁଆନ୍ର, ଶ୍ରୀ ରମାନୀ ରଂଜନ ଜେନା, ଏବଂ ଶ୍ରୀ ବିଶ୍ୱନାଥ ରାଓ, ଏବଂ ଶ୍ରୀ ହରମୋହନ ଖୁଣ୍ଟିଆଙ୍କଠାରୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ସଂଗୀତ ତାଲିମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ନାମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ବିଷୟରେ |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଗାୟକ। ସେ ନମିତା ନାମରେ ଭଜନ ଏବଂ ନିବେଦିତା ନାମରେ ଆଧୁନିକ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସଙ୍ଗୀତ ଗାନ କରନ୍ତି |

ପ୍ରକୃତ ନାମ | ନମିତା ଦାସ (ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ)
ନିକ ନାମ ସମାପ୍ତ
ରାଶି ଚିହ୍ନ କୁମ୍ଭ
ବୃତ୍ତି ଗାୟକ, ନିର୍ମାତା |
ଜନ୍ମଦିନ 1 ଫେବୃଆରୀ 1969
ବୟସ 52 (2021 ସୁଦ୍ଧା)
ଜନ୍ମସ୍ଥାନ କଟକ, ଓଡିଶା
ଧର୍ମ / ଜାତି ହିନ୍ଦୁ
ଭାଷା ଜଣାଶୁଣା | ଓଡିଆ, ହିନ୍ଦୀ, ଇଂରାଜୀ |
ହବିଷ୍ୟାଳି | ଭ୍ରମଣ, ପ reading ିବା, ଗୀତ ଗାଇବା |
ଆଗ୍ରହୀ ପୁରୁଷମାନେ |
ପାଇଁ ଲୋକପ୍ରିୟ | ବିଭିନ୍ନ ଓଡିଆ ଗୀତ |
ପରିବାର ନାମ ଅଗ୍ରୱାଲ୍ |
ଭାଇଭଉଣୀ | ସୀତାରାମ ଅଗ୍ରୱାଲ |
ମାତୃଭାଷା ଓଡିଆ / ହିନ୍ଦୀ
ଜାତୀୟତା ଭାରତୀୟ
ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଲେବଲ୍ | ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଟିଭି, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ସଙ୍ଗୀତ |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ଜନ୍ମ, ପରିବାର ଏବଂ ଶିକ୍ଷା |

ନାମିତା ଫେବୃଆରୀ 1, 1969 ରେ କଟକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁଳସୀପୁରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପିତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଦାସ ଏବଂ ମାତା ଅନ୍ନାଦାମଞ୍ଜରୀ ଦାସ ଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କର ତୃତୀୟ ସନ୍ତାନ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ଗାଁ ନେମାଲ | ୧ 5 ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାରମ୍ପାରିକ ଭଜନ ଗାଇବା ଶିଖିଲେ, ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଦାଦା କାଶୀନାଥ ଦାସ ଏବଂ ସାନଭାଇ ଦାଶରଥୀ ଦାସଙ୍କଠାରୁ।

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ |ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ 

ନମିତା 1992 ରେ ସାଉଣ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନିୟର ସୀତାରାମ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଅଗ୍ରୱାଲ ତାଙ୍କ ପିତା ଜେଙ୍କ ସହ ଏକ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଓଡିଆ ଗୀତ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିଲେ। ସୀତାରାମ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ ପରେ ନମିତା ଦାସ ନାମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ନାମରେ ପରିଚିତ ହେଲେ |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ |ବୃତ୍ତି

ଦଶ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଅଖିଲ କୁମାର ଲେଙ୍କା, ନିରୋଜ ନାଲିନୀ କୋର, ତାରାନି ରଂଜନ ଜେନା ଏବଂ ବିଶ୍ୱନାଥ ରାଓଙ୍କ ଭଳି ସଂଗୀତ ଗୁରୁଙ୍କଠାରୁ ଓଡ଼ିଶୀ ସଙ୍ଗୀତ, ଚାନ୍ଦ, ଚାମ୍ପୁ ଶିଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପରେ ସେ ଜେଭିଏସ୍ ରାଓରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଦୀପକ ବସୁଙ୍କ ଠାରୁ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନୀ ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ସଙ୍ଗୀତ, ନିତାଇ ସିହ୍ନା, ସୁନାକ ସାହୁଙ୍କ ଠାରୁ ସୁଗମ୍ ସଙ୍ଗୀତ ଏବଂ ହରମୋହନ ଖୁଣ୍ଟିଆଙ୍କ ଓଡ଼ିଶୀ ସଙ୍ଗୀତ ଶିଖିଥିଲେ।

ଦଶ ବର୍ଷ ବୟସରେ, ସେ ଆକାଶକବି କଟକ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ଗୀତ ଗାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ୧ 16 ବର୍ଷ ବୟସରେ 1986 ରେ ଆକାଶବାଣୀରେ ଜଣେ ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ କଳାକାର ଭାବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 1989 ମସିହାରୁ ସେ ଗୀତ ବ୍ୟତୀତ ଘର ଷ୍ଟୁଡିଓରେ ଗୀତ ଗାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ସେ ଶ୍ରୀ ବଳରାମ ଦାସଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ସମ୍ୱର୍ନା ଓଡିଆ ଭଗବତାର 367 ସ୍କାଣ୍ଡର ଉଭୟ ଅଡିଓ ଏବଂ ଭିଡିଓ ସହିତ ଓଡିଶାକୁ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି

1992 ରେ, ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଭଜନ କ୍ୟାସେଟ୍ ‘  ଅଜତିଆ କାଲିଆ  ‘ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା ​​| 1993 ରେ, ସେ ବଳରାମ ଦସ୍କ୍ରାଟ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁରନ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପୁରାତନ ଓଡିଆ କବିମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହାର୍ଟ ଗୀତ ନାମରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ପ୍ରାୟ ଶହେ ଭକ୍ତି ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଗନ୍ନାଥ, ଦାସ ହୋଇଥିବା ଓଡିଆ ଭଗବତ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ।

ଓଡିଆ ବ୍ୟତୀତ ସେ ସଂସ୍କୃତ ଭଜନ ଏବଂ ଭଜନ ଗାଇଛନ୍ତି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ  ଗୋବିନ୍ଦା ଦାମୋଦରଙ୍କ ଭଜନ  ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ।

ସେ ନିବେଦିତା ନାମରେ ଆଧୁନିକ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଗାଇଛନ୍ତି। 1996 ରେ  , ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଆଧୁନିକ କ୍ୟାସେଟ୍ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା ​​| 2009 ରେ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ (ଅକ୍ଷୟ କି ରଙ୍ଗ ଛାଇ) ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ।

ଅଗ୍ରୱାଲ ତାଙ୍କର କିଛି ଭଜନରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ସେ 91.9 ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଏଫଏମ, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଟିଭି, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ସଙ୍ଗୀତ ଏବଂ ସର୍ବାବ ସଙ୍ଗୀତର ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଅଟନ୍ତି | ସେ ଭୋର ଓଡଶାର ପରି କେତେକ ସଂଗୀତ ଭିତ୍ତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଚାରପତି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ  

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ  ସମ୍ୱର୍ନା ଭାଗବତ |

ଅଟିବାଡି ଜଗନ୍ନାଥ ଦାସଙ୍କ ସମ୍ୱର୍ନା ଭାଗବତ ହେଉଛି ଓଡିଆ ସାହିତ୍ୟର ଏକ କାଳଜୟୀ ସୃଷ୍ଟି ଏବଂ ଦିନକୁ ଦିନ ଦାର୍ଶନିକ ଗାଇଡ୍ ଭାବରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଓଡିଆ ଉପରେ ଏହାର ବହୁତ ପ୍ରଭାବ ରହିଛି | ଆଟିବାଡି ଜଗନ୍ନାଥ ଦାସଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶ୍ରୀମଦ୍ ଭାଗବତ ହେଉଛି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଓଡିଆ ଘରେ ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ପବିତ୍ର ପୁସ୍ତକ, ଏବଂ ଲୋକମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହି ପୁସ୍ତକର ଗୋଟିଏ ଆଡ଼ିଆ ପ read ନ୍ତି / ଶୁଣନ୍ତି | ଭଗବତ ସପ୍ତାହ, ପାରାୟାନ ଏବଂ ହରି ହାଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନେକ ଏହାକୁ ଶୁଣନ୍ତି | ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର କଳାକାର ଯିଏ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷର ଦୃ practice ଼ ଅଭ୍ୟାସ ପରେ ସମଗ୍ର ଭାଗବତ (12 ସ୍କାଣ୍ଡାସ୍ – 367 ଆଦ୍ୟାୟ) ଙ୍କ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ, ଯାହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଓଡିଆ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ମୂଲ୍ୟବାନ ଉପହାର ଅଟେ |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ପରଫେକ୍ଟ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୁରାଣ |

ଓଡିଶାରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୁରାଣ ହେଉଛି ଏକ ପ୍ରାଚୀନ ପବିତ୍ର ପାଠ ଯାହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଓଡିଆ ଘରେ ଏକ ଜରୁରୀ ଅଟେ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଦେବୀଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ। ବିଶେଷକରି ହିନ୍ଦୁ ମାସରେ ମାର୍ଗସିରଶା ମାସରେ ମହିଳାମାନେ ଏକ ମାସର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା କରନ୍ତି। ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ବା ମାନା ଓଷା ସେହି ମାସର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗୁରୁବାରରେ ସାପ୍ତାହିକ ଭାବରେ ପାଳନ କରାଯାଏ ଏବଂ ମହିଳାମାନେ ସମସ୍ତ ରୀତିନୀତି ସହିତ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତି, ପଞ୍ଚଦଶ ଶତାବ୍ଦୀର ପ୍ରଖ୍ୟାତ କବି ବଳରାମ ଦାସଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୁରାଣର ପବିତ୍ର ପୁସ୍ତକ ପ reading ି ପଞ୍ଚାସକ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟତମ। ।

ନାମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଗାୟକ ଗୀତା ଦାଶଙ୍କ ସହ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୁରାଣ ଗାଇ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ, ଯାହା ଦ୍ it ାରା ଏହାକୁ ପୁନର୍ବାର ଜୀବନ୍ତ କରାଗଲା। 1993 ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୁରାଣର ଭିଡିଓ ଏବଂ ଅଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଓଡିଆ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଖେଳାଯାଉଛି। ସେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୁରାଣ ଗାଇବା ପରେ ଅନ୍ୟ ଅନେକ ଗାୟକ ମଧ୍ୟ ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ଏହି ବିରଳ ପ୍ରାଚୀନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଆହୁରି ବିସ୍ତାର କରିଥିଲା ​​|

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ହ୍ରଦୟାରା ଗୀତା |

ଖ୍ରୀଷ୍ଟପୂର୍ବ 15 ରୁ 17 ଶତାବ୍ଦୀ ମଧ୍ୟରେ ସାରଳା ଦାସ, ଭକ୍ତ ସାଲାବେଗା, ବଳରାମ ଦାସ ଇତ୍ୟାଦି କବିମାନେ ଯାଦୁକରୀ ଭକ୍ତି ଗୀତର ଗୀତ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ଏବଂ 500 ବର୍ଷ ତଳେ, ସେମାନଙ୍କର ଗୀତଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଓଡିଆର ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ଥାନ ଖୋଦେଇ କରି ପ୍ରମାଣ କରିଥିଲେ ଯେ ସେମାନଙ୍କର ସୃଷ୍ଟି ପ୍ରକୃତରେ | ବୟସହୀନ |

50 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ, ବହୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଗାୟକ ଭଜନ ଗାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ରେକର୍ଡିଂ କ techni ଶଳ ସେହି ସମୟରେ ଉନ୍ନତ ହୋଇନଥିଲା, ତେଣୁ ସେହି ଗୀତଗୁଡ଼ିକର ଉପଲବ୍ଧତା ଅଭାବ ଥିଲା | ବିଗତ 30 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ, ଗୀତ ଗଠନର ଜଟିଳତା ହେତୁ ଗାୟକମାନେ ଏହାକୁ ଗାଇବାରେ ଅଧିକ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିନଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ବିଭିନ୍ନ ଓଡ଼ିଶୀ, ଚମ୍ପୁ, ଚାନ୍ଦା ଏବଂ ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ରଚନା ରହିଥିଲା ​​| ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ, ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ୍ ସମସ୍ତ 100 ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟାଇମଲେସ୍ ଭଜନକୁ ସଠିକ୍ ଷ୍ଟେରିଓଫୋନିକ୍ ଧ୍ୱନି ଗୁଣରେ ରେକର୍ଡ କରି ଯନ୍ତ୍ରର ମୂଳ ଅନୁଭବ ଏବଂ କୁମାରୀତ୍ୱକୁ ବଜାୟ ରଖିଥିଲେ |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ସ୍ୱର ଗୁଣ ହେତୁ ଏହାକୁ ଓଡିଆ ଜନତା ସହଜରେ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ | ଏବଂ ପ୍ରତିବର୍ଷ, କାର୍ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍ ଇଭେଣ୍ଟର 9 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ, ଏହି ସିରିଜର ଅନେକ ଗୀତ ପୁରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଦ୍ the ାରା ମନ୍ଦିରର ପବ୍ଲିକ୍ ଆଡ୍ରେସ୍ ସିଷ୍ଟମରେ ବାଜାଯାଇଥାଏ ଯାହା ସିଙ୍ଗଧୱରରୁ ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବରେ ସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିଲା |

ଯେହେତୁ ଶବ୍ଦ ଏବଂ ସଙ୍ଗୀତ ସର୍ବଦା ହୃଦୟକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରେ, ଏହାକୁ କିଏ ଶୁଣେ କିମ୍ବା ଶୁଣେ ନା କାହିଁକି, ତେଣୁ “ହ୍ରଦୟାରା ଗୀତା” ନାମ ଦିଆଗଲା |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ |ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ |

ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଭଜନ, ସ୍ଲୋକା, ପୁରାଣ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ର ଓଡିଶାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ମନ୍ଦିରରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ ଏବଂ ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଓଡିଆ ସକାଳେ ଉଠି ତା’ର ସୁମଧୁର ସ୍ୱରରେ ଉଠିଲା | ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ଗାୟକ ଯିଏ ଅଟିବାଡି ଜଗନ୍ନାଥ ଦାସଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ “ସମ୍ୱର୍ନା ଓଡିଆ ଭାଗବତ” ର 367 ଆଦ୍ୟାୟ ଗାଇଥିଲେ। ସେ 100 ପାରମ୍ପାରିକ ଭଜନ ଏବଂ ଜନନା ଗାଇ ଏକ ବିରଳ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଯାହାକି ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଓଡିଶାରେ ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ | ଓଡିଶାରେ ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅବଦାନ ହେଉଛି “ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୁରାଣ”, “ସମ୍ୱର୍ନା ଓଡିଆ ଭାଗବତ” ଏବଂ “ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାହସ୍ରନାମା” | ଏହି ଅଫିସିଆଲ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦତ୍ତ ସମସ୍ତ ଭଜନ, ମନ୍ତ୍ର, ସ୍ଲୋକା ଏବଂ ପୁରାଣ ସହିତ ସମୃଦ୍ଧ | ସେ 1990 ରେ ନିଜର ବୃତ୍ତିଗତ ଗୀତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ନୂତନ ମେଲୋଡି ଭକ୍ତ ଭଜନ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ |ଫେସବୁକ୍ ପେଜ୍ |

ନାମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ମଧ୍ୟ ଫେସବୁକ ପୃଷ୍ଠାରେ ସକ୍ରିୟ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ନିଜର ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ ପସନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ଭିଡିଓ ଅଡିଓ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଭକ୍ତ ଭଜନଙ୍କ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ଫେସବୁକ୍ ପେଜ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ |ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ପୃଷ୍ଠା |

ନାମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ବୟସ ଏକ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ସୋସିଆଲ ପ୍ରୋଫାଇଲରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଭାବରେ ପ୍ରତିଛବି ଏବଂ ଭିଡିଓ ସେୟାର୍ କରୁଛନ୍ତି ଯଦି ଆପଣ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମକୁ ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ପୃଷ୍ଠା ପସନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ଦ୍ Instagram ାରା ଆପଣ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୋଷ୍ଟରୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ।

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ |କାର୍ଟୁନ୍ ରେ ଭୂମିକା |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ |ଜଣେ ଗାୟକ ଭାବରେ |

  • ଅଭିମନ୍ୟୁ (2009)
  • ଡୋରି ଇନ୍ ଟାଇମ୍ (2700)
  • ଗୋଲାପୀ ଗୋଲାପୀ (2015)]

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ |ଆଲବମ୍

  • ଭକ୍ତ ଚପଲ
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୁରାଣ
  • ଦଉଡି

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ |ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକ

  • ଆମ ଭିତରେ କିଛି ଅଛି (2010)
  • ଶ୍ରୀ କାନହାଇୟା |

ନମିତା ଅଗ୍ରୱାଲ Q uick ସମ୍ପର୍କ |

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କ questions ଣସି ପ୍ରଶ୍ନ ଅଛି କିମ୍ବା ସାହାଯ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ଆମ ଦଳ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ମୁକ୍ତ ମନ ଦିଅନ୍ତୁ |

ମେଲ୍: distops@sidharthtv.com

ଠିକଣା: ପ୍ଲଟ୍ ନଂ- C / 1123, ସେକ୍ଟର -6, ସିଡିଏ, କଟକ, ଓଡିଶା -753014, ଭାରତ |

Leave a Comment

error: